Zajęcia

 

 

Język angielski

Języki obce to niekwestionowana podstawa edukacji. W przedszkolu KLEKSIK zaprzyjaźniamy dzieci z językiem, którym posługuje się cały świat. Zajęcia z języka angielskiego dostosowane są do poziomu grup wiekowych – najmłodsze grupy poznają fascynujący świat angielskiego przez zabawę, natomiast starsze korzystają z podręczników z serii Patch 1, Patch 2 i Bugs World.

 

Rytmika

Rytmika to zajęcia, które nie tylko uczą rozpoznawać i nazywać dźwięki, lecz przede wszystkim pozwalają wykształcić odpowiednią koordynację ruchową. Rozwijają dziecięcą wrażliwość, pasję i zainteresowanie muzyką. Zajęcia z rytmiki pozytywnie wpływają na pamięć, koncentrację, samodzielne myślenie oraz ogólny rozwój maluchów. W czasie ich trwania dzieci poznają nowe dźwięki, wierszyki i piosenki, a także uroki wspólnego muzykowania na własnoręcznie wykonanych instrumentach. Elementy logorytmiki pomagają w prawidłowym rozwoju aparatu mowy, co ma istotny wpływ na przyszły sposób komunikowania się dziecka.

 

Gimnastyka korekcyjna

Wady postawy w wieku dziecięcym mogą skutkować przykrymi konsekwencjami w życiu dorosłym. Warto zwrócić na nie uwagę już w wieku przedszkolnym, aby uniknąć poważniejszych komplikacji. Gimnastyka korekcyjna wykorzystuje ruch w celach terapeutycznych, a przede wszystkim do korekcji wad postawy. W przedszkolu KLEKSIK wykorzystujemy również te zajęcia, aby przybliżyć dzieciom wartości takie jak zasady fair play i zdrowej rywalizacji sportowej.

 

Logopedia

Wykrycie wad wymowy u dziecka we wczesnym etapie jego życia jest kluczowe, aby przy współpracy z wykwalifikowanym logopedą zniwelować problemy w komunikacji językowej. Przedszkole KLEKSIK oferuje pomoc rodzicom na tej płaszczyźnie – po uzyskaniu ich zgody dziecko przechodzi badania, które umożliwiają wykrycie ewentualnych mankamentów oraz ich korektę.

 

Religia

Katecheza to chwila na refleksję, skupienie i wyciszenie, Podczas zajęć dzieci poznają podstawowe wartości, takie jak szacunek do innych ludzi, tolerancja czy zrozumienie. Nasza katechetka uczy maluchy empatii oraz przekazuje nauki kościoła w przystępny i ciekawy sposób. Zajęcia plastyczne i muzyczne rozwijają dziecięcą wrażliwość oraz otwierają serca na potrzeby innych ludzi.

 

Mały Einstein

Każdy z nas chciał kiedyś zostać małym naukowcem! Warsztaty Mały Einstein spełniają te dziecięce marzenia – pod okiem specjalistów maluchy przeprowadzają ciekawe eksperymenty, które pomagają im zrozumieć naturę otaczającego świata i rzeczywistości, w której żyją. To doskonały sposób, aby rozbudzić w dzieciach ciekawość i chęć nauki, która w przypadku naszych warsztatów oznacza również świetną zabawę.

 

Ceramika

Podczas zajęć z ceramiki w naszym przedszkolu dzieci pod okiem plastyka zdobywają wiedzę na temat kształtów, barw oraz faktur, a także rozwijają zdolności manualne i abstrakcyjne myślenie. Rzeźbienie i formowanie materiału doskonale rozbudza wyobraźnię oraz artystyczną wrażliwość. A pamiątka z zajęć w postaci małych dzieł sztuki może później być dekoracyjną ozdobą dziecięcego pokoju lub salonu.

 

Zumba

Taniec to doskonały sposób na budowanie kondycji fizycznej, a także rozładowanie nagromadzonych w ciele emocji. Popularna zumba doskonale łączy dynamikę ćwiczeń gimnastycznych z latynoamerykańskimi rytmami. Wspaniale rozwija dziecięcą motorykę, koordynację ruchową oraz sprawność.

 

Spotkania z psychologiem

Kleksik, zapewnia wszystkim swoim wychowankom opiekę psychologiczno  - pedagogiczną. Wsparcie uzyskują w przedszkolu nie tylko dzieci. Staramy się także wspomagać w trudnym procesie wychowania również rodziców, zachęcając jednocześnie do kontaktów z panią psycholog.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza akceptację zamieszczania w Państwa przeglądarce plików cookies.

Zamknij