Grupy

W przedszkolu KLEKSIK dzieci zostały podzielone na odpowiednie grupy wiekowe, w których razem ze swoimi rówieśnikami poznają świat. Każda z nich posiada program wychowawczo-dydaktyczny dostosowany do indywidualnych możliwości wiekowych danej grupy. Poznajcie je:

Jagódki – 3-latki

Świat trzylatków, czyli naszych Jagódek, to miejsce pełne zabawy i beztroski, ale także nauki nowych rzeczy oraz poznawania otaczającej rzeczywistości. Maluchy mają możliwość skorzystania z dodatkowych, przygotowanych specjalnie z myślą o nich zajęć, biorą również udział w zajęciach dydaktycznych takich jak rytmika, język angielski czy zumba. Dokładamy wszelkich starań, aby przygotowany plan był atrakcyjny i ciekawy dla najmłodszych dzieci, zapewniamy również czas spędzony na świeżym powietrzu i łonie przyrody.

Malinki – 4-latki / Poziomki – 4 latki

Malinki i Poziomki to grupa czterolatków. Czterolatki, biorą udział w zajęciach z języka angielskiego, plastyki, rytmiki i gimnastyki korekrcyjnej, mają również możliwość skorzystania z innych zajęć dodatkowych, które przygotowaliśmy specjalnie z myślą o ich kreatywności. Swoje zainteresowania mogą na co dzień rozwijać w przygotowanych kącikach tematycznych, a rozkład dnia zawiera również czas spędzany na świeżym powietrzu i łonie przyrody. Malinki mogą korzystać już z pomocy naszego logopedy, który troszczy się o prawidłowy rozwój mowy przedszkolaków.

Borówki – 6-latki

Borówki to najstarsza grupa dzieci, która w przedszkolu KLEKSIK realizuje roczne przygotowanie przedszkolne. W przypadku najstarszej grupy, która ma najwięcej obowiązków edukacyjnych ze wszystkich grup, nie zapominamy również o odpowiedniej przeciwwadze – Borówki uczestniczą w beztroskich i kreatywnych zabawach zarówno na zewnątrz, jak i pod dachem przedszkola, a także biorą udział w zajęciach takich jak taniec, rytmika czy gimnastyka korekcyjna.