Grupy

W przedszkolu KLEKSIK dzieci zostały podzielone na odpowiednie grupy wiekowe, w których razem ze swoimi rówieśnikami poznają świat. Każda z nich posiada program wychowawczo-dydaktyczny dostosowany do indywidualnych możliwości wiekowych danej grupy. Poznajcie je:

 

Jagódki – 3-latki

Świat trzylatków, czyli naszych Jagódek, to miejsce pełne zabawy i beztroski, ale także nauki nowych rzeczy oraz poznawania otaczającej rzeczywistości. Maluchy mają możliwość skorzystania z dodatkowych, przygotowanych specjalnie z myślą o nich zajęć, biorą również udział w zajęciach dydaktycznych takich jak rytmika, język angielski czy zumba. Dokładamy wszelkich starań, aby przygotowany plan był atrakcyjny i ciekawy dla najmłodszych dzieci, zapewniamy również czas spędzony na świeżym powietrzu i łonie przyrody.

Poziomki - 4 latki

 Poziomki to grupa czterolatków. Czterolatki, biorą udział w zajęciach z języka angielskiego, plastyki, rytmiki i gimnastyki korekrcyjnej, mają również możliwość skorzystania z innych zajęć dodatkowych, które przygotowaliśmy specjalnie z myślą o ich kreatywności. Swoje zainteresowania mogą na co dzień rozwijać w przygotowanych kącikach tematycznych, a rozkład dnia zawiera również czas spędzany na świeżym powietrzu i łonie przyrody. Poziomki mogą korzystać już z pomocy naszego logopedy, który troszczy się o prawidłowy rozwój mowy przedszkolaków.

Borówki - 5 latki

Borówki  to grupa pięciolatków. Pięciolatki, biorą udział w zajęciach z języka angielskiego, rytmiki, i gimnastyki korekcyjnej. Mogą również korzystać z katechezy. Zabawy Borówek  mogą się odbywać w kącikach tematycznych, które są wyposażone w odpowiednie zabawki, rozbudzające kreatywność dzieci. Grupa pięciolatków, chętnie uczestniczy też w zajęciach dodatkowych jakie oferuje przedszkole.

Malinki - 6 latki

Malinki i to najstarsza grupa dzieci, która w przedszkolu KLEKSIK realizuje roczne przygotowanie przedszkolne. W przypadku najstarszej grupy, która ma najwięcej obowiązków edukacyjnych ze wszystkich grup, nie zapominamy również o odpowiedniej przeciwwadze – Malinki  uczestniczą w beztroskich i kreatywnych zabawach zarówno na zewnątrz, jak i pod dachem przedszkola, a także biorą udział w zajęciach takich jak taniec, rytmika czy gimnastyka korekcyjna.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza akceptację zamieszczania w Państwa przeglądarce plików cookies.

Zamknij